Jak zweryfikować dokumenty kolekcjonerskie z grawerowaniem - opinie kolekcjonerów
Jak zweryfikować dokumenty kolekcjonerskie z grawerowaniem - opinie kolekcjonerów
Blog Article
Od wielu lat firmy produkujące dokumenty kolekcjonerskie opinie mają rozmaite, nie mniej jednak tego typu produkty nieustannie cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Nie ma się co dziwić - to fascynujące i unikalne gadżety, które potrafią zaimponować precyzją wykonania i zgodnością do oryginałów. Niestety, jak w każdej branży, funkcjonują producenci którzy usiłują oferować kiepskie podróbki za wysokie ceny. Jak więc rozpoznać rzeczywiście dobrej jakości dokument kolekcjonerski?
Najlepsze firmy używają poliwęglan - ten sam surowiec, z którego wytwarzane są oryginalne dokumenty. Poliwęglan wydaje specyficzny, metaliczny dźwięk, którego nie usłyszycie w sytuacji tanich dokumentów wyprodukowanych z PCV. Poliwęglan to taki materiał, który jest sztywniejszy od zwykłego PCV, trudniej się gnie, mniej podatny na zimno.
Wszystkie dane personalne na wysokiej jakości dokumentach kolekcjonerskich powinny być robione za pomocą grawerowania laserowego, a nie standardowego druku. Różnica w koszcie jest spora, dlatego nic dziwnego, że różnica w cenie też jest spora.
paszport kolekcjonerski
W dokumentach z poliwęglanu dane są grawerowane, co możesz wyczuć przeciągając po nich paznokciem. Co ciekawsze, pod pewnym kątem grawerowane elementy mają zazwyczaj delikatnie metaliczny odblask, który jest niemożliwy do osiągnięcia przy użyciu typowego druku. Wysokiej jakości dokumenty kolekcjonerskie również posiadają tę cechę. Najlepszej jakości dokumenty kolekcjonerskie zawierają nadruk UV wyprodukowany z starannością o szczegóły, z utrzymaniem właściwych kolorów i wzorów zgodnych z oryginałem.
Kolejną znaczącą cechą dokumentów najwyższej jakości są elementy wypukłe, które można namacać dotykiem. Porządny dowód kolekcjonerski ma mieć: Elementy wyczuwalne (np. tarka na miniaturze zdjęcia). Do najważniejszych zabezpieczeń tego typu zaliczamy: Farba OVI (Optically Variable Ink) - przekształca kolor w zależności od kąta obserwacji. Te zaawansowane zabezpieczenia są właściwością znamienną premium dokumentów kolekcjonerskich i trudno je sfałszować przy użyciu kiepskich metod wytwarzania. Barwy i jakość druku to elementy, na które warto zwrócić specjalną koncentrację. Kiepskie podróbki albo w ogóle nie mają nadruku UV, albo jest on wykonany byle jak.
W najwyższej jakości dokumentach kolekcjonerskich element ten powinien sprawiać wrażenie trójwymiarowości i zmieniać się optycznie przy przesuwaniu dokumentem. Jak przechylacie dokument, to napis PL pozornie się przemieszczał. Różnorodność opcji powoduje, że wybór prawidłowego produktu może okazać się nie lada trudnością. Szeroki wybór dostępnych możliwości domaga się od kupującego znacznej wiedzy na temat jakości produkcji. Zbyt lekkie lub za bardzo wąskie dokumenty to oznaka, że producent żałował na surowcu.
Końcową, ale nie gorzej znaczącą cechą najwyższej jakości dokumentów kolekcjonerskich, jest szansa ich kontroli przed zakupem. Jak zauważamy w tekście analitycznym: "Ekstra plusem jest możliwość uzyskania obrazów zrobionego dokumentu przed przesyłką." Identyfikacja wysokiej jakości dokumentu kolekcjonerskiego nie jest skomplikowane, jeżeli wiesz, na co kierować uwagę. Warto zakupić jeden, ale solidny dokument, aniżeli szereg słabej jakości.